Що таке сайлентблок?Останнім часом на різних форумах і не тільки , можна прочитати і побачити в різноманітних роликах думки, які часто межують з абсурдом, щодо того, що таке сайлентблок, як він має працювати, як він має виготовлятись тощо. Для того щоб внести ясність у це питання, вирішили розмістити цей блог. З інформації що наведена нижче (взято з вікіпедії, щоб ні у кого не виникало сумнівів, щодо достовірності), висновок можна зробити наступний. Сайлентблок може бути як залитий так і запресований, в залежності від принципу роботу та місця встановлення. Сайлентблок не повинен "пружинити" (для цього в автомобіля є пружини), "амортизувати" (для цього в автомобіля є амортизатори), "грати" (для цього в автомобіля є магнітофон))) тощо. В його завдання входить лише гасіння ударних навантажень та ізоляція вібраційних коливань. Також сподіваємось, що автолюбителі, котрі надають перевагу виробам з гуми, змінять свою думку на користь виробів з поліуретану.

Сайлентбло́к (англ. silent block, букв. «тихий вузол») або гумометале́вий шарні́р — деталь машин чи механізмів, що відноситься до класу віброізоляторів і використовується для ізоляції вібраційних коливань та гасіння ударних навантажень.

Конструкція

Сайлентбок типової конструкції складається з концентрично розташованих внутрішньої і зовнішньої прецизійних втулок (обойм), сполучених шаром елестомера, зазвичай гуми. Може виконуватись заливанням простору між втулками «сирим» еластомером з наступною вулканізацією або запресовкою готової, як правило, гумової втулки між двома металевими. Є конструктивні виконання сайлентблоків з однією втулкою, а роль другої втулки виконує деталь, з якою він контактує на місці монтажу.

Принцип роботи

Нерознімне сполучення між гумою і металевими втулками усуває тертя ковзання між ними, що могло би стати причиною прискореного зношування еластомера. При цьому шар еластомера поглинає та розсіює коливання (вібрації, удари, знакозмінні деформації) за рахунок властивості еластичної деформації внутрішніх зв'язків еластомера. Здатність до гасіння коливань визначається типом і твердістю еластомера. Найкращі фізичні властивості для ізоляції і гасіння коливань мають поліуретан та еластомери на основі натурального каучуку (NR).

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/сайлентблок